+0
День Победы
День Победы

День Победы

9 мая 2007, 20:47 Apostol

9-го мая, как и обычно, обуховчани отмечали большой праздник для нашего народа — День Победы над Немецко-фашистскими захватчиками. В этом году возле мемориала Великой Отечественной войны собралось около сотни школьников и небезразличных жителей города, чтобы поздравить наших ветеранов и оказать честь погибшим воинам-освободителям.

Торжественное мероприятие началось в половине десятого утра. Под флагами Украины и Красными знамёнами, колона направилась к мемориалу. Там с речью выступил городской председатель Владимир Мельник, было предоставлено слово ветеранам и ученикам обуховских школ. Присутствующие поздравили бывших фронтовых бойцов и возложили цветы у памятного знака, мемориальных досок с фамилиями воинов-обуховчан, памятника воину-освободителю. Возле памятника цветами выложили признательное «Спасибо Вам».

Напомним, что оккупация города длилась с 30-го июля 1941 года, когда немецкие танки ворвались в Обухов, по 8-е ноября 1943 года. Город был освобождён воинами 136-й стрелецкой дивизии 27-й армии и частями 38-й армии 1-го Украинского фронта. Части 206-й стрелецкой дивизии 27-й армии, которые успешно форсировали Днепр, освободили Триполье.

Звания Героя Советского Союза удостоенны уроженцы Обуховского края: Борисюк Сергей Фёдорович, разведчик из Григоровки, Гладуша Фёдор Филиппович, танкист из Жуковцов, Киянченко Николай Степанович и Русан Иван Ефимович, лётчики из Обухова, Коноша Владимир Павлович, пехотинец из Матяшовки, Поштаренко Яков Тимофеевич из Малых Дмитровичей и Билык Пётр Алексеевич.

В целом на фронтах войны погибло 5870 сынов и дочерей Обуховского края.
Юрий Апостол

Комментарии

+0
ПУХНАСТА10 мая 2007, 06:35#
Обухівщина - це батьківщина Героїв Рядянського Союзу: Борисюка Сергія Федоровича, розвідника з Григорівки, Гладуша Федора Пилиповича, танкіста з Жуковців, Кіянченка Миколи Степановича, льотчика з Обухова, Коноша Володимира Павловича, піхотинця з Матяшівки, Поштаренка Якова Тимофійовича з Малих Дмитровичів, Русана Івана Юхимовича та Білика Петра Олексійовича.
+0
Sic10 мая 2007, 06:35#
Класс
+0
ПУХНАСТА10 мая 2007, 06:47#
Поправка: (не знаю чому вірити, знайшла дещо інші дані) 8 листопада 1943 року Обухів від фашистських загарбників визволили частини 38-ї армії 1-го Українського фронту. 8 листопада частини 206 стрілецької дивізії 27-ї армії, які успішно форсували Дніпро, визволили Трипілля. Кілька днів війська фронту продовжували наступальні дії, а 12 листопада лінія фронту стабілізувалася: вона пролягля тією місцевістю, де у XVIII столітті знаходився польсько-російський кордон. Бої затягнулися на два мсяці - з 12 листопада 1943 року по 7 січня 1944 року, нагромаджуючи потенціал для дальшого розвитку наступальних операцій Радянської армї. (с) Адміністративно-історичний довідник, автори і впорядники: Ю. К. Домотенко, В.С. Попович.
+0
Crawling10 мая 2007, 09:59#
Во пухнасту нагребает аднака :))
+0
Юрий Апостол10 мая 2007, 12:27#
Не нагребает. Она несколько раз страницу обновила, поэтому сообщения продублировались. Подправлю код, чтоб этого не повторялось.
+0
Юрій Апостол10 мая 2007, 13:07#
Аня, дякую за інформацію. Виправив. У мене теж були такі дані, хоча із деякими неточностями, але там не було вказано авторів (сайт облдержадміністрації). Дані іншого ждерела (теж автори не вказані) відрізнялися, і я віришив об'єднати інформацію. Схоже, час вирушати в бібліотеку. :)
+0
ПУХНАСТА10 мая 2007, 14:11#
Юра, можеш далеко не бігати, забіжи до мене, я тобі цю книжечку дам :)
+0
ПУХНАСТА10 мая 2007, 14:46#
а ось здаеться той самий текст, що ти писав раніше, найцікавіше те, що з того самого джерела, яке я вказала вище. Німці окупували Обухів 30 липня 1941 року. терор окупаційного "нового порядку" викликав опір обухвчан: у селі діяло кілька підпільних груп, партизанський загін В. І. Варакова. 8 листопада 1943 року воїни 136-ї стрілецької дивзії 27-ї армії 1-го Українського фронту визволили Обухів вид німецько-фашистських загарбників. 684 обухівчан не повернулися з ратного поля. Два уродженці Обухова - пілоти М. С. Киянченко та І. Ю. Русан - удостоєні звання Героя Радянського Союзу. П.С. мабуть непотрібно поспішно виправляти :)
+0
ПУХНАСТА10 мая 2007, 14:49#
я трошки заплуталась.. спочатку я писала про Обухівщину, тобто Обухівський район, потім конкретно про Обухів, але ж хіба це міняє визволителів ?
+0
ПУХНАСТА10 мая 2007, 15:29#
Ще цікава інформація: 30 липня 1941 року нмецькі танки ввірвалися в Обухів. На Трипільскому плацдармі бої точилися ще до 20 серпня - три тижн вдень вночі. Трипілля обороняв 27-й мотострілецький полк 26-ї армії Південно-Західного фронту, яким командував М. П. Кирпонос. Виснажлив бої на Трипільскому плацдармі змусили німців на деякий час припинити наступ на Київ. Пекучий біль і ненависть у жителів району викликали акції вербування молоді на каторжні роботи до Німеччини, які періодично здійснювали окупанти. На "нові порядки" люди відповідали підпільною і відкритою боротьбою. Восени 1942 року в Обухові створилася підпільна організація, до якої ввійшли М. С. Сподаренко, Є. Я. Жевага, В. І. Вараков, та інші. Тоді ж у Козинскьому лісі організувався партизанський загін.
+0
ПУХНАСТА10 мая 2007, 15:30#
В кінці червня 1943 року до Обухова на бронемашинах прибув загін есесівців, почалися арешти серед населення. Заарештованих жорстоко катували. В ніч на 1 липня 1943 р. покатованих жителів вивезли із школи, яку перетворили у в'язницю (здається мені що це перша школа, та будівля що розташована на території спортивного майданчика), в урочище Розкопану, біля Трипілля, і там розстріляли. Тієї жахливої ноч було вбито більше як півтисячі громадян Обухівщини: багато жінок, дітей, стариків. На місці масового розстрілу зараз стоїть пам'ятник-обеліск з меморіальною дошкою. Урочище Розкопану назівають у народі "Обухівський Бабин Яр". (люблять у нас молоді в день свого весілля приїжджати до цьго пам'ятника з квітами, але мабуть не всі знають чому вн там стоіть).
+0
Юрій Апостол10 мая 2007, 17:11#
Дякую за книжки, якщо знайду, і собі обов'язково куплю. Списки Героїв залишив всієї Обухівщини, а не лише Обухова. Частини, що визволили Обухів, вказав так, як було спочатку. Треба буде якось зв'язатися із авторами довідника та уточнити.
АнонимВ процессе написания...